Ulei motor 2T MOTUL 800 OFF ROAD Factory Line 104038, volum 1 litru, sintetic
Vandut de: epiesa.ro
Cod produs: 104038
EAN: 3374650018348
Detalii tehnice:
Cantitate (litri): 1 Tip motor: 2 timpi
Pret intreg: 175 Lei
146 Lei
Plateste in rate
fara dobanda
Transport GRATUIT la comenzi peste 1000 de lei (IN LIMITA A 15 KG - VEZI INFO DESPRE LIVRARE)
Posibilitate de retur in 14 zile
Motul 800 2T Factory Line Off Road este un lubrifiant folosit pentru Marele Premiu Motocross de către echipele majore. Proprietăți de lubrifiere foarte ridicate care reduc frecarea și uzura. Formulare îmbunătățită.
Proprietăți întinse de desemulsie: împiedică accelerația carburatorului să se lipească și oferă o lubrifiere perfectă în condiții umede. Păstrează motoarele și supapele de putere de evacuare întotdeauna bine lubrifiate. Împiedică să se lipească inelele de piston și supapele de putere de evacuare. Colorat roșu: poate fi ușor detectată în combustibil.
DOMENIUL DE APLICARE
Formula dezvoltată pentru echipele de Grand Prix Motocross. Potrivit cu benzină standard și fără plumb până la 124 octan. Toate motoarele cu 2 timpi de curse, de înaltă performanță și care folosesc premixuri: Moto cross, Enduro, Trials, Quads, Watercrafts, Ultra light.
Pentru biciclete rutiere, folosiți MOTUL 800 2T ROAD RACING. Pentru sisteme injectoare de ulei, utilizați MOTUL 710 2T.
RECOMANDĂRI
Raport de amestecare: MOTO CROSS GRAND PRIX: 2% (50: 1). În condiții normale scade procentul cu 0,5%.
Reglați în funcție de propria utilizare.